Pieszyce, żółta. DOT145

23.53 km
2-4h
łatwa

Szczegóły trasy

Krótka charakterystyka

Bardzo przyjemna i efektowna pętla poprowadzona wzdłuż Gór Sowich. Pierwsze 10 km ma charakter lekkiego MTB (około 180 m przewyższenia). Reszta, biegnąca Kotliną Dzierżoniowską, to spokojne asfalty z pięknymi widokami. Kierunek jazdy zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Start w Pieszycach.

Pieszyce – Rościszów (0-12,5 km)
To część MTB. Poprowadzona głównie drogami gruntowymi. Początkowo polami (mijamy Jezioro Bielawskie – warto skręcić na wyspę na środku) od rogatek Bielawy lasami porastającymi zbocza. Przed Pieszycami (robimy mini pętlę) wyjeżdżamy z lasu – nagrodą jest spojrzenie z góry na miasto. Później jedziemy dalej gruntowymi opłotkami do Rościszowa.

Rościszów – Pieszyce (12,5-23,5 km)
To część asfaltowa. Droga jest nowiutka, gładka i lekko w dół. Towarzyszą nam Góry Sowie, widoczne po lewej ręce. Przed sobą widzimy zaś Wzgórza Kiełczyńskie oraz Masyw Ślęży i Raduni. Czego można chcieć więcej? No tak, jeszcze jakieś jeziorko czy staw by się przydał! Ta zachcianka zostaje zaspokojona w Bratoszowie, gdzie pod wielkim dębem szypułkowym, można sobie spocząć i refleksyjnie podziwiać okoliczności.

Atrybuty dodatkowe:
Typ trasy:
rodzinna, z dojazdem koleją, pętle, widokowa
Drogi:
gruntowe, asfaltowe
Typ roweru:
dowolny
Oznakowanie:
dobre

Zobacz pozostałe trasy