Singletrack Glacensis, Orłowiec. DOT93

20.76 km
1-2h
trudna
System tras:
Singletrack Glacensis

Szczegóły trasy

Krótka charakterystyka

Długa, przepiękna pętla o charakterze krajobrazowym.  Zbudowana bez nadmiernych, typu wycinanie półek, ingerencji w teren. Dobra pod spokojną, dłuższą turystykę rodzinną. Ponieważ zdecydowanie najczęściej trasę zaczyna się na Przełęczy Jaworowej (bo tam łączy się z trzema innymi) to tam zacznę opis.  Niejako w środku odcinka niebieskiego.

Więcej tras Singletrack Glacensis znajdziesz na https://singletrackglacensis.com/trasy.

1. Niebieski zjazd

Zaczynamy niebieską bramką na zboczach Przełęczy Jaworowej. Po początkowym, prostym i płaskim, odcinku trafiamy na interesującą serię bandowanych skrętów urozmaiconą widokowymi głazami leżącymi obok ścieżki.

2. Czerwona, zjazdowa

Przejeżdżamy bramkę przy drodze w Orłowcu. Czeka nas dłuższy, spokojny fragment, poprowadzony zasadniczo po warstwicach. Od czasu do czasu przebijają się tutaj przyjemne widoki. Kończymy szybkim zjazdem po szutrowej drodze, lądując blisko asfaltowej drogi do Lądka Zdrój.

3. Niebieski podjazd

Czeka nas solidna praca do wykonania bo trzeba teraz odpracować utraconą wysokość Po drodze jest jeszcze fragment zjazdowy oraz dłuższy odcinek o dużych walorach krajobrazowych poprowadzony szutrowymi drogami.

Atrybuty dodatkowe:
Typ trasy:
MTB, pętle, przyrodnicza, widokowa
Drogi:
gruntowe
Typ roweru:
MTB
Oznakowanie:
dobre

Zobacz pozostałe trasy