Singletrack Glacensis, Ostoja. DOT100

14.17 km
1-2h
średnia
System tras:
Singletrack Glacensis

Szczegóły trasy

Krótka charakterystyka

Znakomita pętla na pierwsze jazdy po ścieżkach singletrack. Nie ma tu trudnych i dłuższych podjazdów, ale wynagradza to ciekawy, urozmaicony teren. Ścieżka przecina liczne doliny potoków górskich. Gwarantuje to strome zbocza, piękne widoki oraz zmiany kierunków jazdy. Pętla faluje też wysokościowo mamy dużo krótkich podjazdów i zjazdów. Do tego dodajmy różnorodne lasy. Mamy tu: ponure świerczyny, świetlisty drzewostan liściasty czy fragmenty bukowe.

Więcej tras Singletrack Glacensis znajdziesz na https://singletrackglacensis.com/trasy.

Odcinek niebieski

Zaczynamy na wygodnym leśnym parkingu, ścieżka wije się niczym sinusoida. Budowniczowie zadbali o najdrobniejsze szczegóły, są fragmenty ułożone z kamieni, mijamy wielkie powalone korzenie. Na końcu wjeżdżamy do spokojnego lasu, rytm tu się uspokaja i lądujemy na przełęczy z pięknym widokiem na Śnieżnik.

Odcinek czerwony

Niby podobny do niebieskiego (nad którym przebiega) ale istotną odmianą jest dłuższy fragment, bez szutrowej podbudowy, przypominający typowe ścieżki z maratonów. Korzenie, trochę kamieni do minięcia, wąsko i klimatycznie – skojarzyły mi się tu od razu kawałki ze Strefy mtb Sudety. Tak, że po ciekawej części niebieskiej, czerwona co najmniej nie rozczarowuje.

Atrybuty dodatkowe:
Typ trasy:
MTB, z atrakcjami turystycznymi, widokowa, przyrodnicza, pętle
Drogi:
gruntowe, kamieniste
Typ roweru:
MTB
Oznakowanie:
bardzo dobre

Zobacz pozostałe trasy