Singletrack Glacensis, Międzygórze. DOT98

28.87 km
2-4h
trudna
System tras:
Singletrack Glacensis

Szczegóły trasy

Krótka charakterystyka

Najdłuższa pętla z rodziny Singletrack Glacensis. Jak wszystkie jednokierunkowa. Bardzo starannie wykonana, szeroka i twarda. Interesujące podjazdy i zjazdy. Wymagająca kondycyjnie i technicznie. Odcinek Międzygórze – Biała Woda oznaczony jest na niebiesko, w drugą zaś stronę – na czerwono.

Uwaga: Na wysokości Zapory Międzygórze trasę blokuje zwalone drzewo (50.23379806203505, 16.749213915140377). Spodziewany termin usunięcia przeszkody to kwiecień 2024 (początek sezonu).

Więcej tras Singletrack Glacensis znajdziesz na https://singletrackglacensis.com/trasy.

Niebieski – Góra Igliczna (0-6 km)

Zaczynamy dość solidnym podjazdem z miasta, bramka trasy usytuowana jest na końcu miejscowości. Od początku jest bardzo efektownie. Pokonujemy mocno wciętą dolinę potoku i wspinamy się stromym zboczem Góry Iglicznej. Podjazdy przeplecione są zjazdami, zasadniczo jednak pod górę. Przecinamy na końcu drogę asfaltową.

Niebieski – Góra Przednia (6-10,3 km)

Czeka nas krótki podjazd duktem leśnym, a później już „bujająca”, efektowna ścieżka. Kończymy dłuższym zjazdem. Bilans wysokościowy tego odcinka wychodzi „na zero”.

Niebieski – Góra Suchań (10,3 – 16,2 km)

Objedziemy teraz Górę Suchań. Początek podobny do odcinka poprzedniego, ale wspinaczka jest zdecydowanie dłuższa, a zjazdów mniej. Po wyjechaniu z linii lasu – kawałek zjazdu po łąkach.

Czerwony – Czarna i Jaworowa Góra (16,2 – 23,2 km)

Zaczynamy spokojnym, łącznikowym, podjazdem po drogach (około 3 km). Po minięciu bramki jeszcze troszkę pod górę. Mamy tu całkiem ładny widok na Kotlinę Kłodzką z jednej strony i Czarną Górę z drugiej. Potem chwilę po płaskim i zjazd (już do końca pętli, około 7 km). Odcinek kończy się sekwencją ciasnych zakrętów przed doliną potoku.

Czerwony – u podnóża Smrekowca (23,2 – 28,7 km)

Dalszy zjazd to interesująca ścieżka, która kończy się sekwencją ciasnych zakrętów. Pętlę domykamy efektowną, krajobrazową drogą wzdłuż rzeki Wilczka.

Atrybuty dodatkowe:
Typ trasy:
przyrodnicza, pętle, widokowa, singletracki
Drogi:
gruntowe
Typ roweru:
dowolny
Oznakowanie:
bardzo dobre

Zobacz pozostałe trasy