Kamienna Góra – Świebodzice. DOT226

26.19 km
2-4h
średnia

Szczegóły trasy

Krótka charakterystyka

Szlak Tkaczy, trasa o charakterze MTB. Poprowadzona w bardzo widokowym, pofałdowanym terenie, po drogach asfaltowych o umiarkowanym ruchu samochodowym. Oznakowana na zielono z dopiskiem K4. Warto ją zapamiętać, bo pozwala szybko i wygodnie dostać się z Rudaw Janowickich i Gór Kamiennych do Świebodzic i tamtejszego dworca kolejowego (lub następnego w Jaworzynie Śląskiej). Z tego powodu naturalnym kierunkiem jazdy jest trasa z południa na północ i taki opis przygotowaliśmy.
Dodatkowo, warto przeznaczyć sobie ok. 2-3 godziny na zwiedzanie samej Kamiennej Góry i jej licznych zabytków (tutaj prezentujemy tylko część z nich).
Uwaga. Po drodze mijamy Trójgarb – można naszą wycieczkę wzbogacić o ten cenny element (na górę 7 km, 420 m różnicy poziomów, nachylenie do 17%).

1. Kamienna Góra – Jaczków (0-5,7 km)
Lekki podjazd i zjazd z widokiem na Rudawy Janowickie.

2. Jaczków – Gostków (5,7-9,9 km)
Najefektowniejszy odcinek trasy. Dłuższy, lekki podjazd z przepięknymi widokami na Trójgarb, Rudawy Janowickie i Karkonosze.

3. Gostków – Stare Bogaczowice (9,9-20,0 km)
Długi, spokojny (ok. 5%), zjazd w zabudowie wiejskiej. Warte odnotowania jest towarzystwo Strzegomki płynącej w efektownych wąwozach.

4. Stare Bogaczowice – Świebodzice (20,0-26,2 km)
Za Starymi Bogaczowicami czeka nas krótki, ale stromy podjazd (10%), tam – zaraz za Cisowem – otwiera się fantastyczny widok na miasto zamknięty w dali pasmem Ślęży. Efektowny zjazd kończy trasę.

Atrybuty dodatkowe:
Typ trasy:
przyrodnicza, MTB, z dojazdem koleją, widokowa
Drogi:
gruntowe
Typ roweru:
dowolny
Oznakowanie:
dobre

Zobacz pozostałe trasy