Lwówek Śląski Pętla powiatowa. DOT9

93.37 km
>4h
trudna

Szczegóły trasy

Krótka charakterystyka
Znakomita trasa, dla doświadczonych ekip. Do 93 km odległości należy dodać jeszcze 1400 m vertical. Po drodze wiele ciekawych miasteczek, gdzie prosi się o chociaż krótką dodatkową rundkę. Drogi zróżnicowane (polne i asfaltowe) ale raczej wszędzie dość twardo. Bardzo dużo otwartej przestrzeni, rozległe widoki na Izery, Karkonosze oraz wzniesienia Pogórza. Przy dojeździe samochodowym najlepiej zacząć z któregoś (pewnie najbliższego nam) miasteczka. Pętlę można zrobić też z pociągu ze stacji w Gryfowie Śląskim lub Rębiszowie. Warto sprawdzić jak ma wiać, bo praktycznie cały czas jest się na patelni. Kolejność zdjęć – od Lwówka Śląskiego, przeciwnie do wskazówek zegara.

Jezioro Złotnickie
Leży między Gryfowem Śląskim a Leśną. Trasa zahacza o wschodni koniec zbiornika a później pokonuje go przez długą i wąską kładkę. Warto zaplanować tam dłuższy postój.

Lwówek Śląski
Aby obejrzeć więcej zdjęć z miasta zajrzyj na pobliską trasę DOT12.
Gryfów Śląski
Aby obejrzeć więcej zdjęć zajrzyj na pobliską trasę DOT10.
Mirsk
Następne sympatyczne miasto na naszej trasie. Korzeniami sięga XII wieku (prawa miejskie od XIV w). Krótka, lub dłuższa, dodatkowa rundka wskazana.

Wleń
Bardzo ciekawe miasto gdzie można spędzić cały dzień. Największymi walorami turystycznymi jest położenie, w wąsko wciętym efektownym zakolu Bobru, wśród wysokich wzgórz. Doskonale to widać po wejściu na punkt widokowy na baszcie. Pobliski Zamek Wleński Gródek dosłownie wisi nad zabudową będąc około 200 m wyżej. Dla rowerzystów oznacza to solidne zjazdy i podjazdy, bo 10% jest tam niewyjęte. Po drodze zobaczymy jeszcze Pałac Lenno a w mieście Pałac Książęcy. Plus całą rzeszę innych zabytków.

 

Atrybuty dodatkowe:
Typ trasy:
rodzinna, widokowa, z atrakcjami turystycznymi, z dojazdem koleją
Drogi:
gruntowe, asfaltowe
Typ roweru:
dowolny
Oznakowanie:
dobre

Zobacz pozostałe trasy