Duszniki-Zdrój, niebieska. DOT161

28.76 km
2-4h
średnia

Szczegóły trasy

Krótka charakterystyka

Atrakcyjna pętla o charakterze lekkiego mtb poprowadzona przez Góry Bystrzyckie. Dominują tu gładkie drogi leśne oraz asfaltowe o umiarkowanym ruchu. Proponuję pętlę przejechać zgodnie z ruchem wskazówek zegara.

Pierwszy podjazd

Duszniki- Zdrój – Zbójnicka Góra. Zaczynamy stromym podjazdem w mieście (12%), dalej jest Schronisko Pod Muflonem (z doskonałymi widokami). Od tego momentu spady maleją, Zbójnicą Górę osiągamy po około 9 km i z przwyższeniem 300 m.

Pierwszy zjazd

Zbójnicka Góra – Bystrzyca Dusznicka. Teraz głównie lekko w dół. Do odnotowania jazda fragmentem słynnej drogi ppoż 178 (piękna asfaltowa „ścieżka rowerowa” w górach) i Torfowisko Pod Zieleńcem.

Drugi podjazd

Od mostu na Bystrzycy Dusznickiej do Zieleńca. Konkretne 200+ m przewyższenia, fragmentami wąska ścieżka, kamienie i 12%. Całkiem trudny odcinek, biegnący jakimiś przedziwnymi opłotkami miejscowości. A później już oficjalnym asfaltem przez tem kurort narciarski.

Drugi zjazd

Zieleniec – Duszniki-Zdrój
Początkowy, dość ruchliwy asfalt nie zapowiada, że zjazd będzie znakomity. Mamy teraz dłuższy, szybki, leśny fragment, po niezwykłym (bo z podszytem) lasie bukowym. Droga wije się na głęboko wciętych półkach. Po tym trochę pól z widokami i pędem asfaltami do miasta. Po drodze jeszcze staw z restauracją.

Atrybuty dodatkowe:
Typ trasy:
z atrakcjami turystycznymi, pętle, MTB, przyrodnicza, widokowa, z dojazdem koleją
Drogi:
gruntowe, asfaltowe, szutrowe
Typ roweru:
dowolny, MTB
Oznakowanie:
dobre

Zobacz pozostałe trasy