Pętla Gór Bialskich. DOT167

37.02 km
2-4h
średnia
System tras:
Stronie Śląskie trasy rowerowe

Szczegóły trasy

Krótka charakterystyka

Piękna pętla przebiegająca w połowie doliną Białej Lądeckiej oraz wysoko położoną asfaltową Drogą Marianny. Na trasie dominują asfalty ale trochę kamienistych dróg gruntowych też jest. Przyjąłem kierunek jazdy zgodny z ruchem wskazówek zegara, co wydaje się ciut lepsze od przeciwnego.

Doliną Białej Lądeckiej

Część „turystyczna”. Zaczynamy w Stroniu Śląskim, czeka nas 15 km podjazd, prawie w całości po lokalnych asfaltach i przeważnie w pobliżu rzeki. Nachylenie jest umiarkowane (około 5%) i nie nastręcza trudności. Kolejne wioski: Goszów, Stary i Nowy Gierałtów oraz Bielice są miejscowościami turystycznymi, zadbanymi i z bardzo dobrą infrastrukturą.

Czarnobielski Dukt – Czarny Dukt

Najtrudniejszy odcinek, o charakterze mtb. Zaczyna się przy stawach przeciwpożarowych, dalej jest dłuższy leśny podjazd. Musimy podjechać około 250 m przewyższenia, nachylenia sięgają 10% ale teren jest dość trudny (kamienie). Kończy go wyjazd na gładki asfaltowy dywanik

Droga Marianny- Młynowiec

Czeka nas parę kilometrów po, w miarę stałej, rzędnej i gładkiej drodze. Za Kobylnikiem jest znakomity punkt widokowy na Masyw Śnieżnika gdzie warto się zatrzymać na dłużej. Teraz zaczyna się długi, szybki, leśny, stromy zjazd (około 15 %) po kamienistej drodze.

Młynowiec – Stronie Śląskie

Końcowy lajtowy zjazd gładkim asfaltem aż do zamknięcia pętli.

Atrybuty dodatkowe:
Typ trasy:
rodzinna, pętle, widokowa, przyrodnicza, MTB
Drogi:
gruntowe, asfaltowe, szutrowe, kamieniste
Typ roweru:
MTB
Oznakowanie:
bardzo dobre

Zobacz pozostałe trasy