Wokół Szczelińców. DOT159

23.15 km
2-4h
łatwa

Szczegóły trasy

Krótka charakterystyka

Lekka pętla o charakterze MTB, z dużą ilością niewielkich podjazdów i zjazdów, w zasadzie nie przekraczających 7%. Poprowadzona drogami gruntowymi, leśnymi i polnymi. Ma dwa dogodne punkty startu – Karłów i Batorowo. Ten pierwszy umożliwia łatwe dodanie do pętli rowerowej pieszego wejścia na Szczeliniec. Kierunek opisu zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Bez problemu można to odwrócić.

Karłów – Batorowo
Startujemy w wielkiej turystycznej atrakcji Parku Narodowego Gór Stołowych. Przez pierwsze kilometry okrążamy obydwa Szczelińce (Mały i Wielki). Po drodze jest kultowe Schronisko Pasterka. Po wjeździe w las mamy dłuższy, bardzo urokliwy odcinek w pofałdowanym, zmiennym terenie. To chyba najciekawszy fragment pętli. Po przejechaniu Drogi Stu Zakrętów kontynuujemy jazdę w lesie.

Batorowo- Karłów
Zdecydowanie krótszy odcinek. Biegnie dość otwartym, leśnym terenem i luksusowymi drogami szutrowymi. Po drodze mijamy parę interesujących form skalnych. Prawdziwe atrakcje (Białe Skały) są jednak 200 m obok i można zmodyfikować trochę trasę. Trzeba pamiętać, że to jest zdecydowanie trudniejszy teren do jazdy. Z drugiej strony szkoda ominąć tak imponujące formy. Kończymy wyjeżdżając kameralnie w Karłowie.

Atrybuty dodatkowe:
Typ trasy:
przyrodnicza, MTB, widokowa, z atrakcjami turystycznymi, pętle
Drogi:
kamieniste, asfaltowe, szutrowe, gruntowe
Typ roweru:
MTB, dowolny
Oznakowanie:
bardzo dobre

Zobacz pozostałe trasy