Rowerowa Kraina, pętla nr 10. DOT203

45 km
>4h
trudna
System tras:
Rowerowa Kraina

Szczegóły trasy

Wymagająca, dłuższa trasa mtb. Pierwsze 30 km poprowadzone są po traktach szutrowych, zamknięcie drogą asfaltową o średnim natężeniu ruchu. Kierunek jazdy zgodny z ruchem wskazówek zegara
Uwaga. Pętle Rowerowej Krainy w terenie oznaczone są białym prostokątem, z czarną ramką oraz czerwonym numerem trasy. Dla wygodnego użytkowania strony i aplikacji nadaliśmy im umowny kolor.

1. Szklarska Poręba – Orlę (0,0 – 13,7 km)
Zaczynamy podjazdem, z początku ostrym, później łagodniejszym. Na 10,7 km (Samolot) osiągamy maksymalną rzędną trasy. Teraz czeka nas zjazd do Schroniska Orlę gdzie można zrobić popas.

2. Orlę – ul. Nadbrzeżna (13,7 – 29,3 km)
Bardzo efektowny odcinek. Zaczynamy jazdą w pobliżu Izery, później mamy Polanę Izerską z torfowiskami. I dalej w pobliżu Chatki Górzystów. Kolejny piękny widok mamy na przecięciu starego stoku narciarskiego nad Świeradowem-Zdrój. Od tego miejsca ostro w dół aż do drogi 358 na rogatkach miasta.

3. Ul. Nadbrzeżna – Szklarska Poręba (29,3 – 45,0 km)
Nie jestem fanem tego odcinka bo ruch samochodowy jest dość spory, ale to najprostszy sposób na zrobienie wysokości i można to potraktować jako cenę za odcinek 2. Podjazd ma około 6 km i 6-7%. Po drodze możemy zajrzeć na grób Liczyrzepy, póżniej na Skałę Teściowej i punkt widokowy przy Zakręcie Śmierci. Po tym zjazd do miasta.

Atrybuty dodatkowe:
Typ trasy:
widokowa, przyrodnicza, MTB, pętle, z atrakcjami turystycznymi, z dojazdem koleją
Drogi:
gruntowe, asfaltowe, szutrowe, kamieniste
Typ roweru:
dowolny, MTB
Oznakowanie:
dobre

Zobacz pozostałe trasy