Strefa MTB Sudety, Głuszyca Żółta. DOT114

29.41 km
2-4h
średnia
System tras:
Strefa MTB Sudety

Szczegóły trasy

Trasa bardzo efektowna, umiarkowanie trudna. Taka rowerowa „huśtawka”. Dużo zmienności, a do tego atrakcje turystyczne i krajobrazowe po drodze. Zaczynamy w Głuszycy i poruszamy się przeciwnie do wskazówek zegara.

Odcinek 1. Głuszyca – Rzeczka (strona południowa). Za miastem w lesie czeka nas dłuższa jazda po utwardzonej kamieniami drodze (do wytrzymania). Można, a nawet warto, zaplanować zwiedzanie kompleksu podziemi w Osówce (ale trzeba zabrać ze sobą zapięcia, lub po prostu tutaj zacząć pętlę)). Przed Rzeczką Górną trochę asfaltu.
Odcinek 2
Rzeczka Górna – Walim – Rzeczka Górna. Czyli pętla wokół Rzeczki. Tutaj mamy falowanie; zjazdy i podjazdy. Na początku widokowe łąki, odcinek zjazdu przez Rzeczkę i leśny podjazd do wiaty przed Małą Sową. Od tego momentu jest już rewelacyjnie – ostry zjazd, później zapomniane ścieżynki i odzyskiwanie wysokości (oj stromo) do Rzeczki Górnej. Miedzy Rzeczką a Walimiem można skręcić do kompleksu Rise „Rzeczka”.

Odcinek 4 Rzeczka – Głuszyca
Wyjątkowy, epicki, kawałek, poprowadzony ścieżynkami i drogami po zlikwidowanej linii kolejowej. Po drodze bunkry i obiekty Osówki a później Sobonia. Można tu spędzić dowolnie dużo czasu na eksploracjach terenowych (jak ktoś lubi). Gdy nam się to znudzi to przed Głuszycą natkniemy się na kaskadę pięciu przepływowych stawów z efektownymi przelewami (które w zimie stają się lodospadami).

Atrybuty dodatkowe:
Typ trasy:
widokowa, MTB, przyrodnicza, pętle
Drogi:
gruntowe, kamieniste
Typ roweru:
MTB
Oznakowanie:
dobre

Zobacz pozostałe trasy