Strefa MTB Sudety, Mieroszów. DOT108

17.18 km
1-2h
trudna
System tras:
Strefa MTB Sudety

Szczegóły trasy

Krótka charakterystyka

Bardzo ładna, wymagająca pętla. W zdecydowanej większości po drogach (i ścieżkach) gruntowych. Trasę robi się przeciwnie do kierunku ruchu wskazówek zegara.

Sokołowsko – Unisław

Zaczynamy w kurorcie, kawałek asfaltu a dalej standardowa, leśna droga, od wiaduktu pod torami, który mijamy , staje się zarośnięta i trudna. Walczymy z nastromieniem i pokrzywami. Z górnego punktu piękny i stromy (powyżej 20%) zjazd wąską ścieżynką przez łąki.

Unisław – Lesista

Normalne, rzetelne mtb, poruszamy się w całości utwardzoną gruntową drogą o ludzkim (przeważnie 10%) nachyleniu. Zaczynamy na efektownych łąkach Unisławia. Wyżej po drodze znajdziemy liczne ciekawostki geologiczne (zestawione w ścieżkę dydaktyczną). Wśród nich są słynne szczeliny wiatrowe oraz wulkaniczna przeszłość góry. Sporo ładnych widoków na Góry Suche. Sam szczyt zarośnięty, bez historii.

Lesista – Sokołowsko

Tu wielkiej filozofii nie ma bo to dynamiczny zjazd. W górnej części można przetestować granice naszej odwagi (stałe 15%). Ostatni kawałek (podjazd) do Sokołowska jest asfaltem (i fomalnością).

Atrybuty dodatkowe:
Typ trasy:
pętle, MTB, widokowa, przyrodnicza, z dojazdem koleją
Drogi:
gruntowe, szutrowe
Typ roweru:
MTB
Oznakowanie:
dobre

Zobacz pozostałe trasy