Bike Region Glacensis – idealny dla amatora i profesjonalisty

20.03.2023

Może tytuł brzmi szumnie, ale naprawdę nie ma czego się wstydzić. Rozwój infrastruktury rowerowej na Ziemi Kłodzkiej przyspieszył i ułożył się w jedną spójną całość. Bike Region Glacensis  jest mieszaniną wszystkiego co potrzeba miłośnikom MTB. Powstała infrastruktura jest dostosowana zarówno na niedzielne wycieczki dla nowicjuszy jak i dla profesjonalistów światowej klasy takich jak Szymon Godziek. Cały region rowerowy moim zdaniem w sposób naturalny obejmuje nie tylko teren Ziemi Kłodzkiej, ale też miejsca rowerowe leżące przy granicy w Czechach. Wszystkie miejsca na rower są dostępne w promieniu godziny jazdy samochodem od Kłodzka. Takie umiejscowienie oraz symetryczne ich rozłożenie sprawia, że Bike Region Glacensis staje się wyjątkowym miejscem na wakacje rowerowe dla rowerzystów z Polski oraz za granicy. Można tu bez problemu przez dwa tygodnie jeździć po różnych miejscówkach codziennie na innej trasie.

 

 

 

Na nasz Bike Region składają się:

Polska

  1. Trasy Enduro Srebrna Góra – NS Bikes – trail park – średnio trudny
  2. Bike Park Czarna Góra – NS Bikes – bike park – trudny
  3. Family Bike Park Zieleniec bike park – łatwy
  4. Singletrack Glacensis – sieć łatwych ścieżek – trasy na dolnyslaskrowerem.pl

Czechy

  1. Kouty – bike park – trudny
  2. Koprivna – bike park – średnio trudny
  3. Rychlebskie steżky – trail park – średnio trudny
  4. Dolni Morava – bike park – średnio trudny
  5. Trutnov Trails – trail park – średnio trudny

 

Na zdjęciu: Zieleniec Family Bike Park

 

To w sumie Pięć Bike Parków, trzy Trail Parki i olbrzymia sieć Singletrack Glacensis.

Polecam swoją przygodę z rowerem w górach zaczynać od sieci Singletrack Glacensis. Wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia, więc jak poczujecie że chcecie czegoś więcej polecam sprawdzić się w łatwym bike parku w Zieleńcu potem spróbować średnio trudne trail parki w Srebrnej Górze Rychlebach czy Trutnowie i bike parki w Koprivnej i Dolnej Moravie. Na koniec polecam przygodę w Czarnej Górze lub Koutach.

Gdziekolwiek jedziecie, pamiętajcie, aby jeździć na sprawnym rowerze dobranym do danej trasy, odpowiednim ubiorze, kasku i ochraniaczach. Zawsze należy pamiętać o odpowiednim nawadnianiu organizmu oraz drobnych przekąskach.

 

by jeździło się lepiej …

 

Marek Janikowski

Prezes fundacji Singletrack Glacensis

Zobacz inne wpisy